SAPO ERDHI

PSU Be Quiet System Power 10 550W 80+Bronze

7,490 L

 

Me çmim ekonomik, performancë  të fuqishme, jetegjatësi dhe konsum të ulët energjie, System Power 10 550W është PSU-ja që po kërkoni. Projektuar duke patur në mendje qetësinë gjatë performimit dhe besueshmërinë që kushdo kërkon. Mbushur me veçori fanstastike si temperatura e kontrolluar përmes sistemit të qarkullimit të ajrit, monitorimi i voltazhit, kabujt e fortë, siguria maksimale në çdo aspekt e bëjnë System Power 10 550W ndër PSU-të më të kërkuara.

Ka stok

SKU: ECM659 Modeli: BN327 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Color

Black

General
Continuous power (W)

550

Form factor

Version 2.52

Form factor EPS 12V

Version 2.92

Topology

DC/DC

Voltage (Vac)

200 – 240

Frequency (Hz)

50

Input current (A)

4

Power factor at 100% load

>0.95

Modern standby

Yes

Power consumption in standby (W)

<0.15

Average life time (h / 25°C)

>100,000

Operating temperature up to (°C)

40

80 PLUS certification

Bronze

Efficiency (%)

At 230V, 2% load 59.2
At 230V, 10% load 82.6
At 230V, 20% load 87.4
At 230V, 50% load 89.1
At 230V, 100% load 85.7

Fan and cooling technology
Fan

Temperature-controlled quality fan

Fan size (mm)

120

Bearing technology

Sleeve

Motor technology

4-pole fan motor

Max. fan speed (rpm)

1800

dB(A)

At 10% load 8.5
At 20% load 8.6
At 50% load 9.4
At 100% load 25.7

Output
Multi-rail operation (12V rails)

1

Max. combined power 12V (W)

550

Max. combined power 12VHPWR (W)

0

Max. combined power 3.3V + 5V (W)

120

Hold-up time at 80% load (ms)

30

Power good signal (ms)

100-150

Cables and connectors
Sleeved cables

P24

Flat cables

P4+4, P4, PCIe, drives

Maximum cable length (cm)

79

Cable length to motherboard (cm)

55

No. of cables

6

Cables

1 x ATX-Motherboard (20+4-pin)
1 x P4+4 (CPU)
1 x P4 (CPU)
2 x PCI-e 6+2-pin (GPU)
6 x SATA
1 x SATA

Protection
Details

OTP (over temperature protection)
OCP (over current protection)
OPP (over power protection)
SCP (short circuit protection)
OVP (over Voltage protection)
UVP (under Voltage protection)
SIP (Surge & Inrush Protection)

Dimensions and Weight
Dimensions

150 x 140 x 86 mm

Weight

1.83 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PSU Be Quiet System Power 10 550W 80+Bronze

1 x Manual