OFERTA ONLINE

Puluz UHF Wireless Microphone with LED Display

3,990 L

 

Një mikrofon dinamik nga PULUZ me valë UHF është një mikrofon që funksionon në intervalin UHF (Ultra High Frequency). Ai ofron komoditetin e funksionimit me valë, duke i lejuar interpretuesit të lëvizin lirshëm pa u lidhur me fisha. Mikrofoni është projektuar posaçërisht për të ofruar transmetim audio pa tela, ai përmban një element dinamik të mikrofonit, i cili njihet për qëndrueshmërinë dhe aftësinë e tij për të trajtuar nivelet e presionit të lartë të zërit pa shtrembërim. Ekrani LED në mikrofon ofron informacione të tilla si frekuenca ose kanali aktual, fuqia e sinjalit, statusi i baterisë dhe cilësime të tjera përkatëse. Kjo është e dobishme për monitorimin dhe rregullimin e performancës së mikrofonit. Gjithashtu vjen i pajisur me një transmetues 3,5 mm, i cili ju lejon ta lidhni atë me pajisje audio të përputhshme si kamera, miksera ose altoparlantë. Kjo mundëson transmetimin me valë të sinjalit audio të mikrofonit në pajisjen e lidhur.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: Etiketë:

Përshkrim

 

 

 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black, Gold

GENERAL
Material

ABS

Frequency Response

100HZ-20KHz

Signal To Noise Ratio

Greater than or equal to 70db

Features

1. Wireless microphone makes you move freely and do energetic and active performances
2. The rechargeable and portable receiver only needs to charge for long time
3. Plug and Play, cable-free, frequency automatic pairing, AA battery-powered handheld microphone, and 18650 lithium rechargeable battery powered receiver makes it portable (Note: The AA batteries and 18650 batteries are not included)
4. The microphone can be connected to multiple audio systems including speakers, amplifiers, wireless mic systems. Wireless microphones will give you the mobility and freedom of movement for stage performances, speeches, churches, weddings, etc.

Dimensions

24 x 5 cm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Puluz Microphone