OFERTA VETËM ONLINE

Router Tp-Link Archer AX10 AX1500 WiFi

9,990 L

 

Archer AX10 është një ruter AX1500 me dy breza me katër rrjedha, i aftë për shpejtësi maksimale të të dhënave deri në 300 Mbps në brezin 2,4 GHz dhe deri në 1,201 Mbps në brezin 5 GHz.
Mundësohet nga një procesor me tre bërthama 1.5 GHz, 256 MB RAM dhe 16 GB memorie flash, dhe përdor teknologjinë 802.11ax duke përfshirë OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access), e cila lejon shumë përdorues të ndajnë të njëjtin kanal për më efikas. përdorimi i gjerësisë së brezit,TWT (Target Wake Time) për të ndihmuar në uljen e konsumit të energjisë së klientit, transmetimin e njëkohshëm të të dhënave MU-MIMO dhe formimin e rrezeve të sinjalit direkt te klienti.

Ka stok

SKU: ALB423 Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Model

Archer AX10

SPECIFICATIONS
WIRELESS
Standards

Wi-Fi 6
IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz
IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz

WiFi Speeds

AX1500
5 GHz: 1201 Mbps (802.11ax)
2.4 GHz: 300 Mbps (802.11n)

WiFi Range

2-3 Bedroom Houses
4× Fixed High-Performance Antennas
Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas

Beamforming
Concentrates wireless signal strength towards clients to expand WiFi range

WiFi Capacity

High
Dual-Band
Allocate devices to different bands for optimal performance

OFDMA
Simultaneously communicates with multiple Wi-Fi 6 clients

Airtime Fairness
Improves network efficiency by limiting excessive occupation

4 Streams
Connect your devices to more bandwidth

Working Modes

Router Mode
Access Point Mode

HARDWARE
Processor

1.5 GHz Triple-Core CPU

Ethernet Ports

1× Gigabit WAN Port
4× Gigabit LAN Ports

Buttons

WPS/Wi-Fi Button
Power On/Off Button
Reset Button

Power

12 V ⎓ 1 A

SECURITY
WiFi Encryption

WPA
WPA2
WPA3
WPA/WPA2-Enterprise (802.1x)

Network Security

SPI Firewall
Access Control
IP & MAC Binding
Application Layer Gateway

Guest Network

1× 5 GHz Guest Network
1× 2.4 GHz Guest Network

VPN Server

OpenVPN
PPTP

SOFTWARE
Protocols

IPv4
IPv6

OneMesh™

OneMesh™ Supported
Without replacing your existing devices or buying a whole new WiFi ecosystem, OneMesh™ helps you create a more flexible network that covers your entire home with TP-Link OneMesh™ products.

Parental Controls

URL Filtering
Time Controls

WAN Types

Dynamic IP
Static IP
PPPoE
PPTP
L2TP

Quality of Service

QoS by Device

Cloud Service

Auto Firmware Upgrade
OTA Firmware Upgrade
TP-Link ID
DDNS

NAT Forwarding

Port Forwarding
Port Triggering
DMZ
UPnP

IPTV

IGMP Proxy
IGMP Snooping
Bridge
Tag VLAN

DHCP

Address Reservation
DHCP Client List
Server

DDNS

TP-Link
NO-IP
DynDNS

Management

Tether App
Webpage

OTHER
System Requirements

Internet Explorer 11+, Firefox 12.0+, Chrome 20.0+, Safari 4.0+, or other JavaScript-enabled browser

Cable or DSL Modem (if needed)

Subscription with an internet service provider (for internet access)

Certifications

FCC

Environment

Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉ ~104℉)
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉ ~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

TEST DATA
WiFi Transmission Power

FCC: <30dBm(2.4 GHz & 5.15 GHz~5.825 GHz)

WiFi Reception Sensitivity

5 GHz:
11a 6Mbps:-97dBm
11a 54Mbps:-79dBm
11ac VHT20_MCS0:-96dBm
11ac VHT20_MCS11:-66dBm
11ac VHT40_MCS0:-94dBm
11ac VHT40_MCS11:-63dBm
11ac VHT80_MCS0:-91dBm
11ac VHT80_MCS11:-60dBm
11ax HE20_MCS0:-95dBm
11ax HE20_MCS11:-63dBm
11ax HE40_MCS0:-92dBm
11ax HE40_MCS11:-60dBm
11ax HE80_MCS0:-89dBm
11ax HE80_MCS11:-58dBm

2.4 GHz:
11g 6Mbps:-91dBm
11a 54Mbps:-74dBm
11n HT20_MCS0:-90dBm
11n HT20_MCS7:-73dBm
11n HT40_MCS0:-88dBm
11n HT40_MCS7:-70dBm

PHYSICAL
Dimensions (W×D×H)

260.2 × 135.0 × 38.6 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Wi-Fi Router Archer AX10
1 x Power Adapter
1 x RJ45 Ethernet Cable
1 x Quick Installation Guide