Xiaomi TV Max 86″ 4K

189,990 L

 

Xiaomi TV Max 86″ përmban ekran ultra të madh 86″ dhe ekran të plotë, raport ultra të lartë ekran-trup, zonë të gjerë shikimi dhe rezolucion ultra HD 4K, duke ju sjellë një përvojë kinematografike në shtëpi. Shpejtësia e rifreskimit ultra e lartë 120 Hz e shoqëruar me teknologjinë 4K 120 Hz MEMC (Vlerësimi i lëvizjes dhe kompensimi i lëvizjes) mundëson interpolimin e kuadrove në nivel milisekondë, duke ofruar imazhe pa belbëzim të skenave me shpejtësi të lartë. Përvoja juaj e shikimit përmirësohet shumë nëse shikoni një ngjarje sportive, një film aksion ose luani një lojë video konkurruese. Duke adoptuar gamën e gjerë të ngjyrave të nivelit të kinemasë DCI-P3, Xiaomi TV Max 86″ mund të japë ngjyra të sakta ashtu siç synonte regjisori i filmit. Me 1,07 miliardë thellësi ngjyrash, imazhi duket më i butë se kurrë midis tranzicionit të ngjyrave. Sistemi i altoparlantëve me 4 drejtues dhe dizajni i rritjes së basit të kanalit të ajrit i bëjnë tingujt të luhen nga televizori më të pasur dhe më të fuqishëm, duke ofruar një përvojë më të madhe audio.

Ka stok

SKU: TV530-B Modeli: L86M7-ESME Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
57 g/kg
Brand
Model

L86M7-ESME

Color

Black

Display
Screen size

86"

Refresh Rate

120Hz

Display Type

4K UHD

Resolution

3,840 x 2,160

Color gamut

DCI-P3 90% (typ)

Color depth

1.07 billion (8-Bit + FRC)

MEMC

4K 120Hz

Viewing angle

178°(H)/178°(V)

HDR

Dolby Vision IQ
HDR10+
HLG

Speakers
Speaker (Sound Output)

15 W + 15 W

Supports

Dolby Atmos, DTS®:X

System

Android TV™ 11

Platform
Processor

MediaTek MT9617

CPU

Quad A73

GPU

Mali G52MC1

Smart home
Compatible

Far-field Google Assistant
Smart home control hub
Chromecast built-in
Supports Miracast

Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Bluetooth

5.0

Wi-Fi

Wi-Fi 6, 2.4GHz/5GHz

HDMI

2.0, 2.1, CEC

USB

2.0 x 2

Composite In (AV)

Yes

CI Slot

Yes

Ethernet (Lan)

Yes

Optical Digital Audio Out

Yes

3.5mm headphone jack

Yes

Broadcasting system

DVB-T2/C, DVB-S2

Power
Max Power

450W

Voltage

100-240V ~ 50/60Hz

Operating environment

Temperature 0℃~45℃,Humidity 20%~80%

Storage temperature

Storage temperature -15℃~45℃,Relative humidity<80%

Dimensions & Weight
Dimensions including base (L x W x H)

1924.04 x 441.42 x 1181.94mm

Dimensions not including base (L x W x H)

1924.04 x 91.32 x 1102.16mm

Packing size (L x W x H)

2080 x 220 x 1280mm

Weight including base

44.5kg

Weight not including base:

43.6kg

Packing weight

56.3kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x  360° bluetooth remote control 
1x  Screws bag 
2x  Stands 
1x  Power cable 
1x  User manual 
1x  Warranty card