Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

Rrjeti social Twitter rikthehet online pas 40 minutash ndërprerje

Problemet prekën Twitter në ueb, mobile dhe madje aplikacionin TweetDeck.

Rrjeti social Twitter rikthehet online pas 40 minutash ndërprerje

Twitter ra për rreth 40 minuta rreth mesditës në një ndërprerje madhore për rrjetin social ndërsa shumë përdorues raportonin një mesazh “over capacity” ose “this page is down.”

Problemet prekën Twitter në ueb, mobile dhe madje aplikacionin TweetDeck.

Mijëra përdorues raportuan problemet në Downdetector por faqja e statusit të Twitter pretendonte se sistemet ishin të gjitha operacionale.

Është ndërprerja e parë madhore e shërbimit për Twitter pas problemeve që rrjeti social pati në Shkurt. Gjithashtu problemet vinë në një kohë kur kompania paditi Musk në gjykatë i cili po përpiqet të largohet nga marrëveshja 44 miliardë dollarëshe për blerjen e Twitter.

Sipas tij kompania nuk ka dhënë informacione të mjaftueshme lidhur me pretendimet e saj se numri i llogarive të rreme në platformë është vetëm 5%. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me: