Monedhë

Kategoritë

8 muaj më parë

Shfletuesi me në fokus privatësinë vjen në Windows

DuckDuckGo u shfaq në fund të 2021 përpara se të vinte si eksperiment në Mac në fund të 2022. Windows është platforma më e fundit që merr një aplikacion zyrtar.

Shfletuesi me në fokus privatësinë vjen në Windows

DuckDuckGo, motori kërkimor me në fokus privatësinë, prej kohësh ka qenë në përpjekje për të zhvilluar shfletuesin e saj. I disponueshëm fillimisht në fazën beta për Mac, shfletuesi DuckDuckGo nga dita e sotme po lançohet në Windows.

Kompania thotë se është një prej produkteve më të kërkuara ndër vite. Normalisht DuckDuckGo është motori kryesor i kërkimit.

Po shfletuesi ka edhe disa funksionalitete shtesë siç është Duck Player i cili parandalon YouTube që të ofrojë reklama dhe rekomandime në bazë të gjurmimit të përdoruesit.

Shfletuesi parandalon çdo lloj gjurmimi apo zbulimi informacioni që mund të përdoret për krijimin e një profili të përdoruesit për reklamuesit.

DuckDuckGo gjithashtu pretendon se shfletuesi ka një eksperiencë superiore të bllokimit të reklamave. Thotë se bllokon reklama dhe cookie-t por gjithashtu pastron hapësirën e bardhë që zakonisht ngelen aty me bllokuesit tradicionalë të reklamave.

Përdoruesit e familjarizuar me versionin beta në Mac duhet të jenë mësuar edhe me funksionalitete të tjera si menaxhimi i fjalëkalimeve, mbrojtja e e-mail-it dhe menaxhimi i cookie-ve në mënyrë automatike.

DuckDuckGo u shfaq në fund të 2021 përpara se të vinte si eksperiment në Mac në fund të 2022. Windows është platforma më e fundit që merr një aplikacion zyrtar.

Gjithashtu është i disponueshëm në iOS dhe Android. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 7%
BEST DEALS
Ofertë!

Asus Creator Laptop Q 15.6″, 16GB, 1TB SSD, Core i9

129,990 L
Kurseni: 10,000 L