Monedhë

Kategoritë

3 vjet më parë

Si funksionon kamera nën ekran e ZTE Axon 20

Kamera 32-megapiksel e fshehur nën të nuk impresionon në cilësi sa ato të smartfonëve të tjerë, por është një hap përpara drejt eliminimit të prerjeve të ekranit.

Si funksionon kamera nën ekran e ZTE Axon 20

Përpjekjet për të eliminuar “notch” e kamerave selfie prezente në dizajnet moderne të smartfonëve ka bërë që disa inovacione të zgjuara të shfaqen dhe më e fundit është nga ZTE me smartfonin Axon 20 5G.

Kamera 32-megapiksel e fshehur nën të nuk impresionon në cilësi sa ato të smartfonëve të tjerë, por është një hap përpara drejt eliminimit të prerjeve të ekranit.

Një video e postuar nga JerryRigEverthing në kanalin e tij në YouTube, shohim se çfarë fshihet për kamerën nën ekran të Axon 20 5G.

Përtej saj videoja tregon çfarë komponentësh ka smartfoni në brendësi. Një detaj interesant është se ZTE përdor dy shtresa ekranesh të vendosura njëra mbi tjetrën për kamerën selfie. Njëra shtresë është më e hollë për kamerën.

Megjithatë nuk duhet harruar se kemi të bëjmë me gjeneratën e parë të një telefoni i cili vetëm do të përmirësohet me modelet e ardhshme që do të debutojnë.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me: