Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

Twitter bën të paimagjinueshmen

Kompania tha ditën e marte se prej vitit të kaluar është duke punuar për një buton editimit.

Twitter bën të paimagjinueshmen

Më shumë se 1 dekadë e gjysmë në ekzistencë, Twitter konfirmoi se është duke bërë të paimagjinueshmen: një buton për editimin e cicërimave.

Kompania tha ditën e marte se prej vitit të kaluar është duke punuar për një buton editimit.

Twitter nuk dha detaje të shumta por ndau një mock-up të funksionalitetin dhe ta se do ta testonte fillimisht me abonentët e Twitter Blue në muajt në vijim.

Eksperimentimi i Twitter me cicërima që editohen është një ndryshim i madh për kompaninë. Ekzekutivët e saj e kanë pranuar prej kohësh nevojën për diçka të tillë kryesisht për rregullimin e gabimeve por nga ana tjetër do të dëmtonte qëllimin e vetë Twitter si një hapësirë rekordesh publike.

Butoni do të jetë fillimisht i disponueshëm për përdoruesit e Twitter Blue, një shërbim abonimi prej 2.99 dollarësh ku përdoruesit kanë akses në funksionalitete të avancuara si mundësia për të hequr cicërima apo të kenë akses në foto profili NFT.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me: