Ofertë!
OFERTA ONLINE

Air Conditioner LG 12000 BTU Inverter

49,990 L

Kurseni: 10,000 L

Kondicioneri inverter nga LG është një zgjidhje dinamike që bashkon fuqinë dhe efikasitetin, duke ofruar një kapacitet të fuqishëm ftohjeje dhe ngrohjeje prej 12000 BTU. Shkathtësia e tij në efiçencën e energjisë shkëlqen me një vlerësim A++ për ftohjen dhe A+ për ngrohje. I përshtatshëm për hapësira deri në 30 m2, ai funksionon në mënyrë diskrete, me zhurmën e punimit vetëm 22 dB brenda dhe 48 dB jashtë. Korniza e tij kompakte dhe pesha e menaxhueshme thjeshtojnë instalimin, ndërkohë që përshtatshmëria e tij ndaj një hapësirë të gjerë të temperaturës, dhe përdorimin e ftohësit miqësor ndaj mjedisit R32, rrisin efikasitetin e tij. Kondicioneri inverter LG harmonizon me mjeshtëri performancën dhe kursimin, duke siguruar një ekuilibër të rehatisë dhe ekonomisë së energjisë.

Ka stok

SKU: TNP296 Modeli: W12TE.NEU Kategori: Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
32 g/kg
Brand
Model

W12TE.NEU

Color

White

Efficiency Ratings
Cooling Energy Class

A++

Heating Energy Class

A+

SEER

6.10

SCOP

4.0

Cooling and Heating Capacities
Cooling Power

3.50 kW

Heating Power

3.42 kW

Refrigerant Gas

R-32

Features
Quiet Mode

22 dB

Inverter Technology

Yes

Self-Cleaning Mode

Yes

Dual Filter

Yes

4-Way Swing

Yes

Dual Sensing

Yes

Active Power Control

Yes

Supply Pipes
Liquid Pipe Diameter

1/4 "

Gas Pipe Diameter

3/8 "

Dimensions & Weight
Dimensions

Indoor Unit : 777 x 250 x 201 mm
Outdoor Unit : 712 x 459 x 276 mm

Weight

Indoor Unit : 7.5 Kg
Outdoor Unit : 25 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Indoor unit
1x Outdoor unit
1x Remote controller