SAPO ERDHI

Brother Document Scanner

44,990 L

 

Brother ADS4300NTF1 është një skaner dokumentesh me performancë të lartë i krijuar për mjedise profesionale. Me veçoritë e tij të avancuara dhe performancën e besueshme, ky skaner mundëson dixhitalizimin e shpejtë dhe efikas të dokumenteve. Ai vjen me një aftësi skanimi me shpejtësi të lartë deri në 40 faqe në minutë, duke e bërë atë ideal për bizneset që merren me vëllime të mëdha dokumentesh. ADS4300NTF1 ofron opsione të gjithanshme skanimi, duke përfshirë skanimin dupleks me një kalim, një furnizues automatik dokumentesh me 80 fletë dhe mbështetje për një gamë të gjerë llojesh dhe madhësish mediash. I pajisur me lidhjen e rrjetit, ky skaner lejon integrimin pa probleme në rrjedhat ekzistuese të punës, duke u mundësuar përdoruesve të ndajnë me lehtësi dokumentet e skanuara nëpër pajisje dhe vendndodhje të shumta. Ekrani i tij intuitiv me prekje dhe butonat e personalizueshme rrisin komoditetin dhe produktivitetin e përdoruesit. Për më tepër, ADS4300NTF1 vjen me veçori të forta sigurie, si bllokimi i sigurt i funksionit dhe vërtetimi i Active Directory, duke siguruar mbrojtjen e informacionit të ndjeshëm.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
6 g/kg
Brand
Model

ADS-4300N

General
Usage type

Desktop

Control panel

LED, 7 Keys

Connectivity
USB interface

SuperSpeed 3.0, USB 2.0 Host (Rear)

Wired network interface

10Base-T/100Base-TX

Scanning
2-Sided scan

Yes

A4 scan speed

40 pages per minute

ADF

80

Scan to

PC, Image, Network (SMB), FTP/SFTP

Colour depth

48/24 bit

Gray scale

256 levels

Interpolated scan resolution

1200 x 1200 dpi

Multi feed detection

Yes

Paper sensor

Yes

SANE compatability

Yes

Scan features

3 Configurable Shortcuts, Separation Switch, Long Paper Scan (5000mm)

Scan resolution from ADF

600 x 600

Media specifications
Types and sizes

Plain Paper, Thin Paper, Thick Paper, Recycled Paper, Business Card, Plastic Card

Weights

40 – 200 gsm

Network
IPv4

DHCP, APIPA (Auto IP), WINS/NetBIOS, DNS Resolver, mDNS, SNMPv1/v2c/v3, ICMP, Web Services(Scan), HTTP/HTTPS server, LLMNR responder, SNTP Client, LDAP

RA, DNS Resolver, mDNS, LLMNR responder, Web Services(Scan), SNTP Client, HTTP/HTTPS server, ICMPv6

Wired network security

SMTP-AUTH, SSL/TLS (HTTPS, SMTP), SNMP v3, 802.1x (EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS)

Energy Consumption
Power Consumption - ready mode

6.8W

Power Consumption - sleep mode

1.7W

Operating

24 watts

Off

0.1 watts

Operating systems & software
Mac

10.14.x/10.15.x/11.0.x/11.1.x. Brother iPrint&Scan for Desktop, Remote Setup. AirPrint Scan, TWAIN.

Windows

Windows 10 (Home, Pro, Education, Enterprise)(32 or 64 bit editions), Windows 8.1(32 or 64 bit editions), Windows 7 SP1 (32 or 64 bit editions), Windows Server 2019, 2016, 2012R2, 2012. Brother iPrint&Scan for Desktop, Kofax PaperPort, Kofax Power PDF Standard v3, Remote Setup, Brother ScanEssentials. TWAIN, WIA. BRAdmin Light, Brother BRAdmin Professional 4

Environment
Operating humidity

20 – 80%

Operating temperature

5 – 35°C

Dimensions & Weight
Dimensions

300 x 216 x 190 mm

Weight

2.64 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Brother ADS4300NTF1

1 x AC Adapter

1 x USB 3.0 Interface Cable

1 x Quick Setup Guide