SAPO ERDHI

Gigabyte GeForce RTX™ 4090 WINDFORCE V2 24G

299,990 L

 

GeForce RTX™ 4090 WINDFORCE V2 24G është një kartë grafike e fuqishme e përshtatur për lojtarë dhe krijues, me specifika mbresëlënëse. Mundësuar nga arkitektura Ada Lovelace e NVIDIA-s, ajo ofron grafikë hiperrealiste dhe reagim të shpejtë, falë bërthamave të dedikuara të gjurmimit të rrezeve dhe performancës së përshpejtuar nga AI me NVIDIA DLSS 3. Sistemi i ftohjes WINDFORCE siguron shpërndarje efikase të nxehtësisë me tre ventilatoret e tij unik me teh 100 mm, me teh alternativ dhe nano lubrifikant grafen, duke ruajtur performancën optimale edhe gjatë seancave intensive të lojërave ose ngarkesave të rënda krijuese. Me veçori shtesë si NVIDIA Reflex për lojëra me vonesë të ulët dhe NVIDIA Studio për flukse të përshpejtuara të punës krijuese, GeForce RTX 4090 WINDFORCE V2 24G ofron një përvojë të pashembullt për entuziastët që kërkojnë teknologji të përparuar.

Ka stok

SKU: ECM669 Modeli: GV-N4090WF3V2-24GD Kategori: , , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

GV-N4090WF3V2-24GD

Specifications
Graphics Processing

GeForce RTX™ 4090

Core Clock

2520 MHz

CUDA® Cores

16384

Memory Clock

21 Gbps

Memory Size

24 GB

Memory Type

GDDR6X

Memory Bus

384 bit

Card Bus

PCI-E 4.0

Digital max resolution

7680×4320

Multi-view

4

PCB Form

ATX

DirectX

12 Ultimate

OpenGL

4.6

Power Connectors

16 pin *1

Output

DisplayPort 1.4a *3
HDMI 2.1a *1

Dimensions

331 x 136 x 55.5 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU