Xiaomi Mi TV Q1 75″

139,990 L

 

Ekrani masiv ultra i qartë 75″ plotëson dizajnin pa korniza, duke ju lejuar të përqendroheni tek përmbajtja dhe të shijoni një përvojë vizuale gjithëpërfshirëse. Ekrani QLED përdor material Quantum Dot me madhësi nano për të arritur një gamë më të gjerë ngjyrash dhe tregon imazhe që janë më të ndritshme, më të gjalla dhe të vërteta. Shpejtësia e rifreskimit ultra e lartë 120 Hz me teknologjinë MEMC përmirëson cilësinë e përmbajtjes me shpejtësi të ulët, duke dhënë një rezultat më të qetë kur shikoni sporte, filma aksion ose përmbajtje të tjera me ritme të shpejta.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
44 g/kg
Brand
Color

Black

Screen size

75"

Display Resolution

3840 × 2160 pixels

Brightness

1000 nits peak brightness; 500 nits minimum brightness

Color gamut

NTSC 100% (typ) , DCI-P3 95% (typ), BT 709 99% (typ)

Color temperature

(10000±3000)K

Refresh rate

120Hz

Viewing angle

178°(H)/178°(V)

Local dimming

192-zone full array

Contrast ratio

10,000:1

Color depth

1.07 billion (8-Bit + FRC)

Supports

Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG

MEMC

Yes, 120Hz

Speakers

30W (2*15W) stereo speakers
2*tweeters+4*woofers
Large sound cavity 0.5L*2 60Hz
Supports Dolby Audio and DTS-HD

Connectivity

Bluetooth 5.0
WiFi 2.4GHz/5GHz
HDMI 2.0 x2, HDMI 2.1 eARC/ALLM x1*
USB 2.0*2
AV
Digital tuner *1(supports DVB-T2/C & DVB-S/S2)
LAN/Ethernet*1
Optical*1
3.5mm headphone jack*1
DVB-T2/C*1, DVB-S2*1

Multimedia
Supported video formats

AV1, H.265, H.264, H.263, VP8/VP9/VC1, MPEG1/2/4

Supported audio formats

Dolby, DTS, FLAC, AAC, AC4, OGG, PCM/LPCM/ADPCM, MPEG-I/MPEG-II/MPEG-2.5

Supported image formats

PNG, Gif, JPG, Bmp, Tif

Processor and Storage
CPU

MediaTek MT9611
Quad-core, up to 1.5GHz

GPU

Mali G52 MP2

RAM

2GB

Storage

32GB

Dimensions & Weight
Dimensions including base

1673.5*368.9*1029.9mm

Dimensions without base

1673.5*79.2*969.8mm

Weight including base

33.3kg

Weight without base

31.1kg

Shipping

43.9kg

Wall Mounting

Supports wall mounting

Power & Operating environment
Power

360W

Voltage

100-240V ~ 50/60Hz

Temperature

0℃~45℃

Humidity

20%~80%

Storage temperature

-15℃ to 45℃

Relative humidity

<80%

Operating system

Android TV™ 10

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

360° bluetooth remote control x 1

Screws x 4

Stand components x 3

Power cable x 1

User manual x 1

Warranty card x 1