SAPO ERDHI

Xiaomi Poco C65

12,490 L

 

POCO C65 vjen me një sërë karakteristikash mbresëlënëse, duke kombinuar një sistem të fuqishëm kamerash AI 50 MP dhe një ekran 6,74″ HD+ me një shpejtësi të qetë rifreskimi 90 Hz për një përvojë vizuale gjithëpërfshirëse. Procesori me tetë bërthama MediaTek Helio G85 siguron performancë të qetë, të plotësuar nga një bateri masive 5000mAh që mbështet karikim të shpejtë 18W nëpërmjet Type-C PD. Sensori anësor i gjurmëve të gishtave ofron një përvojë të shpejtë dhe të sigurt zhbllokimi me një prekje të vetme. Kjo telefon integron pa problem funksionalitete të avancuara me një dizajn tërheqës, i cili është perfekt për ata që kërkojnë një smartphone me performancë të lartë dhe me stil.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

14,990 L24,990 L
 
SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi 13C

9,990 L11,990 L
 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Purple, Black, Blue

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

168 x 78 x 8.1 mm

Weight

192 g

Build

Glass front (Gorilla Glass), plastic frame, plastic back

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

18W wired, PD

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB, 8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

IPS LCD, 90Hz, 450 nits (typ), 600 nits (HBM)

Display Size

6.74 inches, 109.7 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio)

Display Resolution

720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~260 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek MT6769Z Helio G85 (12nm)

CPU

Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G52 MC2

CAMERA
Main Camera

Dual (50MP, 2MP)

Dual Details

50 MP, f/1.8, 28mm (wide), 0.64µm, PDAF
2 MP, f/2.4, (macro)
0.08 MP (auxiliary lens)

Features Main

LED flash, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (8MP)

Single Details

8 MP, f/2.0

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

Positioning

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, compass
Virtual proximity sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Xiaomi Poco C65

1x Charger

1x Sim Ejector Tool

Garancia e produktit

24 Muaj