SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi 13C

9,990 L11,990 L

 

Redmi 13C vjen me dizajn të hollë i cili e bën të rehatshëm dhe të lehtë për tu mbajtur. Testuar për rezistencë dhe jetëgjatësi, mbrojtur nga Corning® Gorilla®, ekran me madhësi 6.74” i cili mundëson vizuale të rrjedhshme dhe me ngjyra vibrante si dhe certifikuar për mbrojtjen ndaj lodhjes së syve. Sistemi i kamerave siguron foto dhe video të qarta pa u ndikuar nga ndriçimi i jashtëm qoftë ai natyral apo artificial. Filloni të regjistroni momentet tuaja më të bukura me këtë telefon kompakt i cili ju ofron një eksperiencë të jashtëzakonshme.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Navy Blue, Clover Green, Midnight Black, White

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

168 x 78 x 8.1 mm

Weight

192 g

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

18W wired, PD

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB, 6GB, 8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

IPS LCD, 90Hz, 450 nits (typ), 600 nits (HBM)

Display Size

6.74 inches, 109.7 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio)

Display Resolution

720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~260 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek MT6769Z Helio G85 (12nm)

CPU

Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G52 MC2

CAMERA
Main Camera

Dual (50MP, 2MP)

Dual Details

50 MP, f/1.8, 28mm (wide), PDAF
2 MP, f/2.4, (macro)
0.08 MP (auxiliary lens)

Features Main

LED flash, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (8MP)

Single Details

8 MP, f/2.0

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

FM radio

USB

USB Type-C

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, compass
Virtual proximity sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi 13C

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj