Xiaomi Poco M5

16,990 L

 

Xiaomi Poco M5 nga Xiaomi.

Vjen me bateri me kapacitet 5000mAh e cila ju mundëson karikim nga mëngjesi në mbrëmje pavarësisht se çfarë jeni duke bërë. Xiaomi Poco M5 ka  kamer kryesore 50MP dhe kamer selfie 5MP. Procesori me tetë bërthama MediaTek Helio G99 i ndërtuar duke përdorur teknologjinë e procesit 6 nm  ofron përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit me performancë të fuqishme. Aplikacionet e përditshme funksionojnë pa probleme dhe lojërat e mëdha ngarkohen shpejt, kështu që argëtimi nuk duhet të presë! Ekrani inteligjent me shpejtësi të ndryshueshme të rifreskimit 90 Hz lejon një përvojë më të qetë shikimi dhe konsum më të ulët të energjisë, pavarësisht se çfarë jeni duke bërë.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Color

Black

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

164 x 76.1 x 8.9 mm (6.46 x 3.00 x 0.35 in)

Weight

201 g (7.09 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 3), plastic frame, plastic back

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB, 6GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.58"

Display Resolution

1080 x 2408 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek MT8781 Helio G99 (6nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 2MP, 2MP)

Quad Details

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (5MP)

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

Radio

FM radio

NFC

Yes

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Ejecting tool

1 x Manual

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj