Monedhë

Kategoritë

4 vjet më parë

Smartfoni i ri i Samsung do ta bëjë teknologjinë 5G të përballueshme për këdo

Duke qenë se modeli i ri sjell 5G atëherë çipi me patjetër duhet të jetë Exynos 980 që e ka të integruar këtë teknologji. Modeli i kaluar kishte 4 ose 6GB RAM me 128GB memorie dhe bateri 4,000 mAh.

Galaxy A51 është një prej smartfonëve buxhetorë më të suksesshëm të Samsung dhe gjiganti Korean po përgatitet të lançojë një version 5G të tij duke sjellë gjeneratën e re celulare tek ky segment smartfonësh dhe blerësish.

Ekzistenca e këtij telefoni u përforcua më tepër ditën e sotme me certifikimin e tij në Wi-Fi Alliance. Telefoni ka emrin e koduar SM-A516N dhe sapo ka marrë një licencë për të operuar në rrjetet Wi-Fi.

Sa i përket këtij të fundit, A51 5G vjen me standardin Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac në frekuencat 2.4Ghz dhe 5Ghz. Është listuar me Android 10 dhe OneUI 2 nga kutia.

Por çfarë presim në aspektin e harduerit? Sipas raportimeve do të ketë po të njëjtat dimensione dhe konfigurimin e kamerave të pasme në formë L-je.

Ekrani 6.5-inç Super AMOLED me kamër “punch-hole” ishte një prej më të mirëve që mund të gjeni tek një smartfon buxhetor dhe të gjithë ne e dimë cilësinë e ekraneve Samsung.

Duke qenë se modeli i ri sjell 5G atëherë çipi me patjetër duhet të jetë Exynos 980 që e ka të integruar këtë teknologji. Modeli i kaluar kishte 4 ose 6GB RAM me 128GB memorie dhe bateri 4,000 mAh.

Tipare të tjera janë Bluetooth 5.0, NFC, USB Type-C dhe një portë kufjesh 3.5mm.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me: