Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

Telefoni me ekran me palosje, Google ende pa një afat

Me Google që duket e përqendruar në Pixel dhe Pixel 7, debutimi i Pixel Fold me shumë gjasa nuk do të ndodhë këtë Vjeshtë.

Telefoni me ekran me palosje, Google ende pa një afat

Edhe ora inteligjente e shumëpërfolur Pixel Watch ka mbërritur më në fund, ende nuk duket asgjë në horizont sa i përket telefonit misterioz me palosje të Google.

Ishte parashikuar që gjiganti i kërkimit të lançonte telefonin e ri në 2021, por këto parashikime u shtynë në tre mujorin e fundit të 2022.

Burime të industrisë thonë se telefoni është shtyrë vazhdimisht ngaqë nuk është përfunduar. Tashmë raportohet se telefoni nuk do të shohë dritën e diellit deri në Pranverën e vitit të ardhshëm.

Google po eksperimenton me dy dizajnë, një quajtur “Passport” dhe një “Jumbojack.” Këto janë emrat e koduar që përdoren brenda kompanisë. Jumbojack ka mekanizëm palosjeje të njëjtë me Galaxy Z Fold ndërsa Passport paloset si Galaxy Z flip.

Raportimet thonë se Passport ka ekran 7.57-inç në pjesën e brendshme dhe 5.78-inç në pjesën e jashtme.

Me Google që duket e përqendruar në Pixel dhe Pixel 7, debutimi i Pixel Fold me shumë gjasa nuk do të ndodhë këtë Vjeshtë. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

BEST DEALS

Apple iPhone 8 Plus

21,990 L
 
- 30%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Tv Box H96 Max 4/64GB 6K

3,490 L
Kurseni: 1,500 L