Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

WhatsApp sjell funksionin e shumë kërkuar që ju shpëton historikun e bisedave

Për të portuar të dhënat duhet ti kushtoni vëmendje faqes së transferimit Apps and Data ndërsa konfiguroni iPhone.

WhatsApp sjell funksionin e shumë kërkuar që ju shpëton historikun e bisedave

Nëse mendoni se do të humbisni historikun e bisedave tuaja të WhatsApp kur dëshironi të kaloni nga Android në iOS, tani e tutje nuk keni pse të shqetësoheni më.

Sot aplikacioni shtoi një funksionalitet për të ndihmuar përdoruesit të zhvendosin bisedat dhe do të jetë pjesë e mjetit Move to iOS. Funksionaliteti është në fazë testimi prandaj përdoruesit mund të hasin edhe probleme me procesin e transferimit.

Për të portuar të dhënat duhet ti kushtoni vëmendje faqes së transferimit Apps and Data ndërsa konfiguroni iPhone. Pasi të zgjidhni opsionin “Move from Android, iPhone i ri i juaji do të kërkojë për aplikacionin Move to iOS në pajisjen e vjetër për të krijuar një lidhje.

Pasi lidhja të jetë krijuar mund të zgjidhni çfarë të zhvendosni në iPhone që janë aplikacione, skedarë, kontakte dhe nga dita e sotme do të jenë edhe bisedat e WhatsApp pjesë e kësaj liste.

Kur zgjidhni opsionin WhatsApp menjëherë do tu kërkohet autorizim për transferimin e të dhënave. Kohëzgjatja e procesorit do të jetë në varësi të të dhënave që keni në WhatsApp.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

BEST DEALS

Apple iPhone 8 Plus

21,990 L
 
BEST DEALS

Xiaomi Mi Smart Scale 2

1,990 L
 
- 30%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Tv Box H96 Max 4/64GB 6K

3,490 L
Kurseni: 1,500 L