Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Bluesky ndryshon logon dhe hap postimet edhe për ata që nuk kanë një llogari

Ndërfaqja e re publike në ueb, që kompania e paralajmëroi muajin e kaluar, do ti bëjë postimet e Bluesky të aksessueshme për një audiencë më të madhe.

Bluesky ndryshon logon dhe hap postimet edhe për ata që nuk kanë një llogari

Bluesky, rrjeti social i decentralizuar i cili mund të përdoret vetëm përmes një ftese, gradualisht po hedh hapa drejt hapjes së plotë për publikun.

CEO Jay Graber njoftoi kësaj jave se postimet e Bluesky tashmë mund të shikohen edhe nga persona të cilët nuk janë të kyçur në rrjetin social.

Kjo do të thotë se postimet e Bluesky mund të ndahen me të tjerët edhe pa një llogari në rrjetin social.

Aktualisht platforma numëron 2.6 milionë përdorues, një shifër e ulët por e justifikuar duke qenë se regjistrimi publik në Bluesky nuk është ende i disponueshëm.

Ndërfaqja e re publike në ueb, që kompania e paralajmëroi muajin e kaluar, do ti bëjë postimet e Bluesky të aksessueshme për një audiencë më të madhe.

Si pjesë e ndryshimit Bluesky ka adoptuar një logo të re në formën e një fluture ngjyrë blu.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

SAPO ERDHI

Apple iPhone 15 Pro

109,990 L144,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 15 Pro Max

129,990 L164,990 L
 

Apple iPhone 14 Pro

104,990 L114,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 14 Pro Max

99,990 L159,900 L
 

Samsung Galaxy S23

62,990 L74,990 L
 
SAPO ERDHI

Samsung Galaxy S23 Plus

84,990 L
 
24 ORE OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S23 Ultra

87,990 L97,990 L