Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Ndryshimi i planifikuar i WhatsApp bën realitet një frikë të përdoruesve

Sa i takon vendosjes së reklamave në Status, kompania ka folur për një gjë të tillë prej vitesh por asnjëherë nuk ka vepruar.

Ndryshimi i planifikuar i WhatsApp bën realitet një frikë të përdoruesve

WhatsApp nuk është tërhequr nga planet për të aplikuar reklama në platformë. Reklamat e WhatsApp mund të shfaqen në vende të ndryshëm në aplikacion përfshirë funksionalitetet e Kanaleve dhe Statuseve ndërsa një afat kohor se kur mund të vinë mbetet enigmë.

Kur u pyet nëse WhatsApp do të vijonte të ishte falas dhe pa reklama, shefi i WhatsApp Will Cathcart tha se kompania nuk ka planifikuar të shfaqë reklama brenda bisedave por në hapësira të tjera të aplikacionit po.

Në Shtator Cathcart në mënyrë kategorike mohoi një raport të Financial Times që thoshte se Meta po planifikon të vendosë reklama. Asokohe për disa media Braziliane tha se shfaqja e reklamave në biseda nuk ishte modeli i duhur.

Sa i takon vendosjes së reklamave në Status, kompania ka folur për një gjë të tillë prej vitesh por asnjëherë nuk ka vepruar.

Por në 2020-ën ekzistonte një frikë brenda kompanisë se aktivizimi i reklamave do të shkaktonte reagim tek përdoruesit. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

SAPO ERDHI

Apple iPhone 15 Pro

109,990 L144,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 15 Pro Max

129,990 L164,990 L
 

Apple iPhone 14 Pro

104,990 L114,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 14 Pro Max

99,990 L159,900 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 13 Pro Max

62,990 L66,990 L
 

Samsung Galaxy S23

62,990 L74,990 L
 
SAPO ERDHI

Samsung Galaxy S23 Plus

84,990 L
 
24 ORE OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S23 Ultra

87,990 L97,990 L