Monedhë

Kategoritë

3 muaj më parë

OnePlus 12 me çipin Snapdragon 8 Gen 3 debuton më 5 Dhjetor

Përveç opsioneve të ngjyrave mat dhe me shkëlqim, dizajni jeshil i përditësuar do të vijë në ngjyrë mat, njëlloj si dizajni në ngjyrë të zezë.

OnePlus 12 me çipin Snapdragon 8 Gen 3 debuton më 5 Dhjetor

Ndërsa OnePlus i afrohet përvjetorit të 10-të në Dhjetor, më datën 5 të muajit të ardhshëm do të lançojë smartfonin e ri flagship në Shenzen të Kinës.

Uebsajti zyrtar Kinez i OnePlus zbuloi OnePlus 12 me një paraqitje shumë të ngjashme me paraardhësin edhe pse ngjyra e ishullit të kamerave të pasme tashmë e njëjtë me trupin.

Përveç opsioneve të ngjyrave mat dhe me shkëlqim, dizajni jeshil i përditësuar do të vijë në ngjyrë mat, njëlloj si dizajni në ngjyrë të zezë.

Sakaq ngjyra e bardhë do të jetë me shkëlqim. Disa prej specifikave të OnePlus janë procesori Snapdragon 8 Gen 3, një sensor i ri kamere Sony LYT-808 për kamerën kryesore 50-megapiksel dhe një kamer e re telefoto periskop 3X prej 64-megapiksel.

Të dy kamerat kanë “prekjen” e Hasselblad. Detaje të tjera janë paneli 2K i ekranit prodhuar nga kompania Kineze BOE, rrëshqitësi ikonik i njoftimeve, karikimi wireless, infra të kuqe dhe optimizim i prekjes gjatë përdorimit në shi.

Kjo e fundit është importuar nga smartfoni Ace 2 Pro i OnePlus. Shumë pak dihet rreth detajeve të tjera të OnePlus 12. Për ata që jetojnë jashtë Kinës, OnePlus ka konfirmuar se debutimi global do të bëhet më 15 Dhjetor.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

3 DITË OFERTA ONLINE

OnePlus Nord 2 5G

36,990 L
 

Samsung Galaxy S23

62,990 L74,990 L
 
SAPO ERDHI

Samsung Galaxy S23 Plus

84,990 L
 
24 ORE OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy S23 Ultra

87,990 L97,990 L
 
SAPO ERDHI

Apple iPhone 15 Pro

109,990 L144,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 15 Pro Max

129,990 L164,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 14 Pro Max

99,990 L159,900 L