SAPO ERDHI

Amazon Kindle E-reader 6″

12,990 L14,990 L

 

Amazon Kindle e-reader 6″ (Gjenerata e 11-të) në gjyrë Denim ofron një përvojë të jashtëzakonshme leximi me ekranin e tij me rezolucion të lartë 300 ppi, ekranin dhe dritën e përparme të rregullueshme, duke e bërë atë të përsosur për lexim të rehatshëm ditën ose natën. Me një jetëgjatësi e zgjatur e baterisë deri në disa javë me një karikim të vetëm, kapacitet të bollshëm ruajtjeje prej 16 GB dhe fokus në qëndrueshmëri, ky Kindle është një opsion i gjithanshëm dhe miqësor ndaj mjedisit për adhuruesit e librave. Ofron akses në një bibliotekë të gjerë përmbajtjesh, duke përfshirë titujt Kindle Unlimited, Prime Reading dhe Kindle Exclusive, ndërsa dizajni i tij i lehtë dhe kopertina opsionale sigurojnë orë të tëra leximi të këndshëm.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

B09SWV3BYH

Color

Denim Blue, Black

Display and Reading Features
Display

6" glare-free, 300 ppi high-resolution with 16-level gray scale

Adjustable Front Light

Yes, with 4 LEDs

Dark Mode

Available for comfortable reading in various lighting conditions

Glare-Free

Provides a paper-like reading experience even in direct sunlight

General
Storage

16 GB

Content Formats Supported

Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC natively; PDF, DOCX, DOC, HTML, EPUB, TXT, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion; Audible audio format (AAX)

Accessibility Features

VoiceView screen reader, text-to-speech capabilities, adjustable font settings

Connectivity
Wi-Fi

Supports 2.4 GHz and 5.0 GHz with WEP, WPA, and WPA2 security using password authentication or Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Bluetooth

Supports Audible audiobook streaming via Bluetooth

Battery & Charging
Battery

Up to 6 weeks on a single charge

Charging

USB-C

Charging Time

About 2 Hours

Dimensions & Weight
Dimensions

157.8 x 108.6 x 8.0 mm

Weight

158 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Kindle

1x Charging Cable