3 DITË OFERTA ONLINE

Apple MacBook Pro 14″, 8GB, 1TB SSD, M3, 2023

189,990 L

 

Apple MacBook Pro 14″ pajisur me chip M3 mundëson shpejtësi dhe performancë mjaft të avancuar, duke përpunuar me lehtësi projektet tuaja të përditshme apo punime më profesionale dhe editime të mijëra fotove dhe videove në 4K.  Ekrani 14.2” Liquid Retina XDR ofron një gamë të pafundme ngjyrash dhe 600 nits ndriçim për rezultate mahnitëse dhe punime profesionale. Gjithashtu kamera e avancuar 1080p FaceTime HD, tre mikrofonat dhe 6 speakerat e integruar ju krijojnë një eksperiencë të re dhe shumë herë më të përmirësuar me kualitet dhe pastërti maksimale.

 

• Apple M3
• 8GB RAM + 1TB SSD
• 14″ Liquid Retina XDR display
• Apple 10-Core GPU

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

MTL83

DESIGN
Color

Gray, Silver

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Apple M3

Processor cores

8-Core CPU Performance (4 Cores) + Efficiency (4 Cores)

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

8GB Unified Memory

Memory

1TB SSD

SSD Details

Integrated NVMe SSD

Card Reader Integrated

SDXC Card Slot

DISPLAY
Screen size

14.2"

Panel Type

Mini-LED LCD

Aspect Ratio

16:10

Touchscreen

No

Display Resolution

3024 x 1964 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Apple 10-core GPU

Graphics Memory Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support

Ethernet LAN

N/A

Bluetooth

5.3

PORTS & INTERFACES
Details

2 x Thunderbolt
1 x SDXC card slot
1 x HDMI port
1 x headphone jack

AUDIO
Built-in Microphone

Studio Quality Three-Mic Array with High Signal-to-Noise Ratio and Directional Beamforming

Built-in Speakers

• High Fidelity Six Speaker Sound System with Force Cancelling Woofers
• Wide Stereo Sound
• Support for Spatial Audio when Playing Music or Video with Dolby Atmos on Built-in Speakers

CAMERA
Front Camera

• 1080p FaceTime HD camera
• Advanced image signal processor with computational video

SOFTWARE
Operating system
Keyboard & Trackpad
Keyboard

Built-In Chiclet-Style Keyboard with Backlight

Pointing Device

Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion Polymer (LiPo)

Battery Capacity

70 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.5 Kg

Dimensions

31.26 x 22.12 x 1.55 cm

POWER
AC Adapter Power

70 W with Magsafe

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes, Touch ID

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x 14-inch MacBook Pro

1x USB-C Power Adapter

1x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj