Ofertë!
OFERTA ONLINE

Asus Rog Strix G17 17.3″, 16GB, 1TB SSD, Ryzen 9

189,990 L

Kurseni: 20,000 L

ROG Strix G17 është një laptop lojrash me performancë të lartë, i përshtatur për përvoja gjithëpërfshirëse të lojërave. Me një CPU AMD Ryzen™ 9 7845HX dhe një GPU laptop NVIDIA® GeForce RTX™ 4060, ai ofron performancë të jashtëzakonshme të lojërave dhe grafikë reale, falë veçorive si NVIDIA DLSS 3 dhe teknologjia e përparuar Optimus. Me memorien DDR5, mbështetjen PCIe Gen4x4 SSD dhe metalin e lëngshëm Conductonaut Extreme në CPU për ftohje superiore, kohët e ngarkimit minimizohen, duke siguruar lojë pa probleme. Sistemi Inteligjent i Ftohjes ROG ruan termike optimale ndërsa ofron profile të personalizueshme të performancës, duke i lejuar përdoruesit të arrijnë ekuilibrin e përsosur midis niveleve të fuqisë dhe zhurmës. Në përgjithësi, ROG Strix G17 është krijuar për të ngritur përvojat e lojërave me harduerin e tij të fuqishëm dhe zgjidhjet e avancuara të ftohjes.

 

• AMD Ryzen™ 9 7845HX
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 17.3″ WQHD 240Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 4060

Ka stok

SKU: SAS1106 Modeli: 90NR0C34-M00760 Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 9 7845HX

Processor Family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

Up to 5.2 GHz

Processor cores

12 Cores

Processor Cache

64 MB

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5-4800 MHz

Memory slots

2x

Memory

1TB SSD

SSD Details

PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD

Card Reader Integrated

No

DISPLAY
Screen size

17.3"

Display Resolution

2560 x 1440 pixels

Refresh Rate

240Hz

Aspect Ratio

16:9

HD Type

WQHD

Touchscreen

No

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Laptop GPU

Graphics Memory

8GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2×2

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.1 FRL
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C prenant en charge DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / G-SYNC
1x RJ45 LAN port

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone

Built-in Speakers

2-speaker system with Smart Amplifier Technology

CAMERA
Front Camera

720P HD camera

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

90WHrs

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.80 kg

Dimensions

39.5 x 28.2 x 2.34 cm

POWER
AC Adapter Power

ø6.0, 280W AC Adapter, Output: 20V DC, 14A, 280W, Input: 100~240C AC 50/60Hz universal

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj