Të Përdorura

Dell Inspiron 5379 13”, 8GB, 250GB SSD, Core i5

25,990 L

 

Rrit produktivitetin me laptopin Dell Inspiron 5379 13”, Core i5 me rezolucion Full HD. Me plot 250GB SSD memorie ofron hapësirë ruajtjeje dhe hyrje të shpejtë të të dhënave. Pesha e lehtë dhe përmasat e vogla e bëjnë këtë laptop perfekt për të punuar gjatë kohës që udhëtoni ose jeni në lëvizje.

• Intel® Core™ i5-8250U
• 8GB RAM + 250GB SSD
• 13” FHD Display
• Intel® UHD Graphics 620

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2017

DESIGN
Color

Silver

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-8250U

Processor family

8th Generation Intel® Core™ i5

Processor Frequency

Base frequency 1.60 GHz, Max frequency up to 3.40 GHz

Processor Cache

6 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

‎DDR4 SDRAM

Memory

250GB SSD

Memory slots

1 slot

SSD Details

M.2 NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

13"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® UHD Graphics 620

Graphics Memory

shared

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

‎802.11a/b/g/n/ac

Ethernet LAN

No

Bluetooth

4.1

PORTS & INTERFACES
Details

1 x USB 2.0 Ports
2 x USB 3.0 Ports
1 x HDMI Ports

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

Dual Speakers

CAMERA
Front Camera

HD camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion

Battery Capacity

42 Whr

Number of battery cells

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.62kg

Dimensions

‎22.4 x 1.9 x 32.4 cm

POWER
AC Adapter Power

45 W

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

 

Garancia e produktit

12 Muaj