Të Përdorura

Dell Latitude 5490 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

33,990 L

 

Latitude 5490 është i vogël, kompakt dhe shumë funksional. Vjen me kapacitet të madh baterie e cila do ju mundësojë të punoni të qetë për orë të tëra me vetëm një karikim. Ky model fuqizohet nga proccesor Intel® Core™ i5-7300U dhe grafikat HD 620 po nga Intel.

• Intel® Core™ i5-7300U
• 8GB RAM + 120GB SSD
• 14″ IPS FHD Display
• Intel® HD Graphics 620

Ka stok

SKU: LAP159-1 Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
DESIGN
Color

Black

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-7300U

PROCESSOR FAMILY

7th Generation Intel® Core™ i5 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

2.6GHz Up to 3.5GHz

PROCESSOR CACHE

3 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

2 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram type

DDR4-SDRAM

Memory

120GB SSD

Memory Slots

2x SO-DIMM

SSD DETAILS

M.2 PCIe NVMe

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Display Size

14''

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® HD Graphics 620

GRAPHICS MEMORY

Shared

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI model

IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

4.2

PORTS & INTERFACES
Details

1. Audio Combo Jack
2. USB 3.1 Gen 1 with Powershare
3. VGA
4. Noble Wedge Lock Slot
5. RJ 45
6. uSIM (optional)
7. HDMI
8. USB 3.1 Gen 1
9. AC Power
10. DisplayPort™ Over Type C
11. USB 3.1 Gen 1
12. SD slot
13. Smart Card reader (optional)

Audio
BUILT-IN MICROPHONE

Yes

BUILT-IN SPEAKERS

2 x 2W speakers

Camera
FRONT CAMERA

HD Camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Lithium Ion

BATTERY CAPACITY

68 Whr

NUMBER OF BATTERY CELLS

4-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.60 kg

Dimensions

20.3 mm x 333.4 mm x 228.9 mm

Power
AC Power adapter

65 W

SECURITY
Fingerprint reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop
1 x Charger