SAPO ERDHI

Samsung 970 EVO Plus NVMe® M.2 SSD

6,990 L9,990 L

 

Samsung 970 EVO Plus është një NVMe SSD me performancë të lartë duke ofruar një përzierje të jashtëzakonshme të shpejtësisë, besueshmërisë dhe efikasitetit të ruajtjes. Me një kapacitet të lartë dhe i mundësuar nga teknologjia V-NAND 3-bit MLC e Samsung, ai ofron shpejtësi mbresëlënëse sekuenciale leximi dhe shkrimi deri në 3,500 MB/s dhe 3,300 MB/s, duke tejkaluar paraardhësin e tij me 53%. Forma e tij kompakte M.2 (2280) jo vetëm që kursen hapësirë, por gjithashtu mundëson përdorim të gjithanshëm. Kontrolluesi i brendshëm i SSD-së dhe teknologjia Inteligjente TurboWrite kontribuojnë në shpejtësi të shpejtë të leximit dhe shkrimit të rastësishëm deri në 600,000 IOPS dhe 550,000 IOPS, respektivisht. Karakteristikat e sigurisë si kriptimi AES 256-bit, mbështetja TRIM dhe S.M.A.R.T sigurojnë integritet dhe besueshmëri të të dhënave.

Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Memory Internal

500GB, 1TB

Series

970 EVO Plus

Interface

PCIe Gen 3.0 x 4, NVMe 1.3

Key Features
Sequential Read Speed

Up to 3,500 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration

Sequential Write Speed

Up to 3,300 MB/s * Performance may vary based on system hardware & configuration

Random Read Speed

Random Read (4KB, QD32): Up to 250,000 IOPS; Random Read (4KB, QD1): Up to 17,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration

Random Write Speed

Random Write (4KB, QD32): Up to 550,000 IOPS; Random Write (4KB, QD1): Up to 60,000 IOPS * Performance may vary based on system hardware & configuration

Controller

Samsung Phoenix Controller

NAND Flash

Samsung V-NAND 3-bit MLC

Cache Memory

Samsung 512MB Low Power DDR4 SDRAM

Trim Support

Supported

AES Encryption

AES 256-bit Encryption (Class 0)TCG/Opal IEEE1667 (Encrypted drive)

S.M.A.R.T. Support

Supported

GC (Garbage Collection)

Auto Garbage Collection Algorithm

Device Sleep Mode Support

Yes

Temperature proof

Yes

NVMe

Yes

Gaming SSDs

Yes

General
Average Power Consumption (system level)

* Average: 5 W * Maximum: 8 W (Burst mode) * Actual power consumption may vary depending on system hardware & configuration

Power consumption (Idle)

Max. 30 mW * Actual power consumption may vary depending on system hardware & configuration

Voltage

3.3 V ± 5 % Allowable voltage

Reliability (MTBF)

1.5 Million Hours Reliability (MTBF)

Form Factor

M.2 (2280)

Dimensions (W x H x D)

80.15 x 22.15 x 2.38 (mm)

Weight

Max 8.0 g Weight

Management SW

Magician Software for SSD management

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD 970 EVO Plus NVMe M.2