OFERTA ONLINE

Samsung Galaxy A54

26,990 L

 

Një dizajn i bukur në një kornizë të lëmuar. Galaxy A54 5G vjen me një material premium xhami para dhe mbrapa për një pamje të hijshme dhe me shkëlqim. Kapni momente të mrekullueshme me një aparat fotografik me shumë lente. Filmoni video të bukura me lehtësi Me VDIS* dhe një kënd më të gjerë OIS. Galaxy A54 5G ju ndihmon të filmoni video me cilësi të lartë përmes ristrukturimit automatik dhe fokusimit automatik. Regjistroni pamje filmike gjatë natës si kurrë më parë. Galaxy A54 5G nxjerr foto të gjalla — edhe kur është errësirë ​​— me një sensor imazhi të avancuar. Zmadhoni selfiet tuaja me kamerën e përparme 32 MP. Duajeni çdo foto me rezolucion të lartë që bëni dhe shihni ngjyra të gjalla dhe fokus të qartë.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: , ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2023

Color

Black, Lime Green, White

NETWORK
TECHNOLOGY

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
DIMENSIONS

158.2 x 76.7 x 8.2 mm (6.23 x 3.02 x 0.32 in)

WEIGHT

202 g (7.13 oz)

BATTERY & CHARGING
BATTERY

Li-Po 5000 mAh, non-removable

CHARGING

Fast charging 25W

Usb interface

USB Type-C 2.0, OTG

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

CARD SLOT

microSDXC

DISPLAY
DISPLAY TYPE

Super AMOLED, 120Hz, 1000 nits (HBM)

DISPLAY SIZE

6.4"

DISPLAY RESOLUTION

1080 x 2340 pixels

Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
OPERATING SYSTEM

Android 13, One UI 5.1

CHIPSET

Exynos 1380 (5 nm)

CPU

Octa-core (4×2.4 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G68 MP5

CAMERA
Triple

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)

Video (Main Camera)

4K@30fps, 1080p@30/60fps, 720p@480fps

SELFIE CAMERA
Single

32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm

Video

4K@30fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

NFC

Yes

Location Technology

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass Virtual proximity sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Samsung Galaxy A54

1 x Charging cable

Garancia e produktit

24 Muaj