Xiaomi 13T

44,990 L

 

Xiaomi prezanton smartfonët e saj më të fundit të Serisë Xiaomi 13T, të projektuar për klientët që janë të gatshëm të shpalosin artin e tyre vizual. E bashkë-inxhinieruar me Leica dhe inkorporuar veçoritë e saj ikonike, Seria Xiaomi 13T ofron imazhe autentike Leica që kap detaje për të përcjellë esencën e imazhit. E pajisur me arkitekturë të avancuar të optimizimit të performancës dhe jetëgjatësi të baterisë, dhe një ekran të pastër kristal, Seria Xiaomi 13T siguron eksperienca të jashtëzakonshme në smartphone, qoftë kur shkrepni foto, shikoni video ose në përdorim të përditshëm.

Ka stok

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

162.2 x 75.7 x 8.5 mm

Weight

193 g

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back or silicone polymer back, plastic frame

SIM

Nano-SIM and eSIM or Dual SIM

DISPLAY
Display Type

AMOLED, 68B colors, 144Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1200 nits (HBM), 2600 nits (peak)

Display Size

6.67 inches, 107.4 cm2 (~87.5% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1220 x 2712 pixels, 20:9 ratio (~446 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Dimensity 8200 Ultra (4 nm)

CPU

Octa-core (1×3.1 GHz Cortex-A78 & 3×3.0 GHz Cortex-A78 & 4×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G610 MC6

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

256GB

Card slot

No

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 50MP, 12MP)

Triple Details

50 MP, f/1.9, 24mm (wide), 1/1.28", 1.22µm, PDAF, OIS
50 MP, f/1.9, 50mm (telephoto), 1/2.88", 0.61µm, PDAF, 2x optical zoom
12 MP, f/2.2, 15mm (ultrawide), 1/3.06", 1.12µm

Features Main

Leica lens, LED flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps (HDR10+), 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS

Selfie Camera

Single (20MP)

Single Details

20 MP, f/2.2, (wide), 0.8µm

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@30fps, HDR10+

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band

Bluetooth

5.4, A2DP, LE

GPS

GPS (L1+L5), GLONASS (G1), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5), BDS

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Ion 5000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, color spectrum

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi 13T

1 x Cable

1 x Quick Start Guide

 

Garancia e produktit

24 Muaj