Të Përdorura

Samsung Galaxy S20

19,990 L

 

Samsung Galaxy S20 me kamer me rezolucion të lartë 64MP me zmadhim 30X prej së cilës mund të kapni foto mahnitëse në distanca të mëdha pa humbur asnjë detaj, me bateri jetëgjatë 4000 mAh duke ju mundësuar orë të tëra argëtim dhe karikim të shpejtë. Samsung Galaxy S20 vjen me ekran Infinity-O dhe dizajn elegant duke e bërë domosdoshmëri për të gjithë entuziastët e teknologjisë.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2020

Color

Gray, White

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

BODY
Dimensions

151.7 x 69.1 x 7.9 mm (5.97 x 2.72 x 0.31 in)

Weight

163 g (5.75 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 6), glass back (Gorilla Glass 6), aluminum frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

4,000 mAh

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

USB Power Delivery 3.0

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X

Display Size

6.2"

Display Resolution

1440 x 3200 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 6

PLATFORM
Chipset

Exynos 990 (7 nm+)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G77 MP11

CAMERA
Main Camera

Triple (12MP, 64MP, 12MP)

Triple Details

12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
64 MP, f/2.0, 29mm (telephoto), 1/1.72", 0.8µm, PDAF, OIS, 1.1x optical zoom, 3x hybrid zoom
12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.4µm, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS & OIS

Selfie Camera

Dual (10MP)

Dual Details

10 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/3.2", 1.22µm, Dual Pixel PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No
32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

FM radio

USB

3.2, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
ANT+
Bixby natural language commands and dictation
Samsung DeX (desktop experience support)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Samsung Galaxy S20

Garancia e produktit

12 Muaj