Samsung Portable SSD T7 Shield

12,490 L21,990 L

 

Njerëzit që janë vazhdimisht në lëvizje midis projekteve të punës, lojërave dhe pasioneve, duan të jenë në gjendje të sjellin përmbajtjen e tyre me vete, në mënyrë të sigurt. Samsung Portable SSD T7 Shield, jua mundëson këtë gjë me shpejtësi të lartë transferimi dhe siguri lider në treg. E qëndrueshme, e shpejtë dhe kompakte. Rrezistente ndaj pluhurit dhe ujit.

Color
Memory
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Global Beige, Black, Blue

Storage Type

External

Memory

2TB, 1TB SSD

Interface

USB 3.2 Gen2 (10Gbps)

Dimension (WxHxD)

59 x 88 x 13mm

Software

Samsung Portable SSD 1.0
Samsung Magician Software

Read Speed

1050 MB/s

Write Speed

1000 MB/s

Data Transfer Speed

Sequential Read: Up to 1,050MB/s, Sequential Write: Up to 1,000 MB/s (Performance may vary depending on system environment even with USB 3.2 interface with supporting UASP)

AES Encryption

AES 256-bit hardware encryption

Security

Samsung Portable SSD Software 1.0, Samsung Magican Software

UASP Mode

Support

Certification

CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC, UKCA, BIS

RoHS Compliance

RoHS2

External/Removable SD

Yes

Weight

56.69g

Water/Dust Resistant

IP 65

Drop Resistant

Up to 3m5

Portable

Yes

Operating Temperature

0°C to 60°C

Non-operating Temperature

-40°C to 85°C

Operating Humidity

5% to 95% non-condensing

Non-Operating Shock

1,500G, duration: 0.5ms, 3 axis

Non-Operating Vibration

20~2,000Hz, 20G

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD

1 x USB 3.2 Cable

1 x Manual