Ofertë!
OFERTA ONLINE

TUF Desktop Gaming, 32GB, 2TB SSD, Core™ i7

239,990 L

Kurseni: 20,000 L

Ky Desktop Gaming përmban kasën TUF Gaming GT501 me një dizajn me kornizë të hapur për rrjedhje optimale të ajrit, e fuqizuar me TUF Gaming 1000W Gold për furnizim të besueshëm të energjisë. Motherboard TUF GAMING Z790-PRO WIFI, që mbështet procesorin Intel® Core™ i7-14700KF, ftohësin me ujë TUF Gaming LC II 360 ARGB. Me Kingston Fury Beast 32 GB RAM DDR5 dhe një SSD 2 TB Samsung 990 PRO PCIe® 4.0 NVMe®, ky konfigurim siguron multitasking të shpejtë dhe akses të shpejtë të të dhënave. Shkathtësia e lojërave ushqehet nga karta grafike ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC, duke ofruar aftësi për gjurmimin e rrezeve dhe mbështetje për overclocking. Ky PC vendos një ekuilibër midis performancës dhe estetikës, duke e bërë atë ideal për detyrat e lojërave dhe produktivitetit.

 

• Intel® Core™ i7-14700KF
• 32GB RAM + 2TB SSD
• ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC 12GB
• TUF Gaming LC II 360 ARGB

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Color

Black

Motherboard
Details

TUF GAMING Z790-PRO WIFI

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-14700KF

Processor Frequency

Up to 5.60 GHz

Processor cores

20-Cores

Processor cache

33 MB Intel® Smart Cache

CPU cooler

TUF Gaming LC II 360 ARGB

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

KINGSTON FURY BEAST DDR5 16GB KIT 2X16GB 6000MHz

MEMORY SLOTS

4 Slots

Memory

2TB SSD

SSD DETAILS

Samsung 990 PRO PCIe® 4.0 NVMe®

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC

GRAPHICS MEMORY

12 GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6X

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

ETHERNET LAN

Realtek 2.5Gb Ethernet TUF LANGuard

Bluetooth

v5.3

Wi-Fi

Wi-Fi 6E
2×2 Wi-Fi 6E (802.11ax)
Supports 2.4/5/6GHz frequency band

PORTS & INTERFACES
Ports

1 x USB 20Gbps port (1 x USB Type-C®)
3 x USB 10Gbps ports (2 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
4 x USB 5Gbps ports (4 x Type-A)
4 x DisplayPort
3 x HDMI™ port
1 x Wi-Fi module
1 x Intel® 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x Optical S/PDIF out port

SOFTWARE
Operating system
Power
PSU

TUF Gaming 1000W Gold

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

552 x 251 x 545 mm

Weight

10.5 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x PC

1 x Power Cable

1 x Manual