OFERTA ONLINE

Amazon Echo Show 8 2nd Gen

12,990 L

 

Gjenerata e dytë Amazon Echo Show 8 është një pajisje e mbushur me veçori me një ekran HD 8″ me prekje dhe një kamerë 13MP, që zgjerohet në funksionalitetin tradicional të Alexa. Ajo lidhet me rrjetin Wi-Fi të shtëpisë tuaj, duke mundësuar riprodhimin e muzikës të kontrolluar me zë, bisedën me video , përditësime të motit, rezultate sportive etj. Me përputhshmërinë me Bluetooth, ai lidhet me valë me burime audio si telefonat inteligjentë dhe tabletët. Pajisja mbështet kontrollin inteligjent të shtëpisë, duke të lejuar të menaxhosh dritat, termostatet dhe më shumë përmes komandave zanore ose ekranit interaktiv. Kamera e tij 13MP kalon automatikisht dhe zmadhon gjatë videotelefonatave dhe ofron veçori sigurie si Alexa Guard për qetësi. Për më tepër, Echo Show 8 ofron opsione argëtimi, duke përfshirë lajme, shfaqje televizive, filma dhe transmetim muzikor. Pajisja është projektuar duke pasur parasysh qëndrueshmërinë mjedisore dhe ofron veçori aksesi për përdoruesit me nevoja të ndryshme. Në përgjithësi, ajo ofron një përvojë gjithëpërfshirëse Alexa me mbrojtjen e privatësisë dhe opsione miqësore për familjen.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

‎A8H3N2

Color

Black, White

Smart Specs
Virtual Assistant

Works with Alexa

OS Compatibility

Fire OS 7

Processor

MediaTekMT8183

CPU

Up to 2 GHz 8-Core

Storage Capacity

8 GB

Display
Display Size

8.0"

Screen Resolution

1280 x 800 Pixels

Touchscreen

Yes

Camera
Image Resolution

13MP

Camera Off Mode

Physical Cover, Off Button

Speaker System
Power Output

2 x 5 W

Drivers

2x 52 mm Full Range

Passive Radiators

1

Frequency Response

20 Hz to 20 kHz

Microphones
Number of Microphones

4

Microphone Mute

Yes

Connectivity
USB

1 x Micro-USB

Supported Bluetooth Profiles

A2DP
AVRCP

Wi-Fi

Wi-Fi 5 (802.11ac); Dual-Band (2.4 & 5 GHz)

Power
DC Input Power

18 VDC

Dimensions & Weight
Dimensions

200.4 x 135.9 x 99.1 mm

Weight

1.04 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Amazon Echo Show 8

1x 30W Power Adapter