SAPO ERDHI

Amazon Fire 7 Kids Edition

9,990 L

 

Tableti Amazon Fire 7 Kids është një pajisje me funksione të plota i krijuar për fëmijët që të shijojnë lojërat, aplikacionet dhe shfaqjet si në shtëpi ashtu edhe në lëvizje. Ai përfshin një këllëf të qëndrueshme për fëmijë me një mbështetëse të rregullueshme për përdorim të lehtë dhe është i pajisur me performancë të përmirësuar, me shpejtësi përpunimi deri në 30% më të shpejtë, 16 GB hapësirë të brendshme dhe deri në 10 orë jetëgjatësi të baterisë. Prindërit mund të menaxhojnë përmbajtjen, të përcaktojnë qëllime edukative dhe të kontrollojnë kohën para ekranit nëpërmjet Panelit të Prindërve i cili është i lehtë për t’u përdorur.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Purple, Blue, Red

Announced

2022

GENERAL
Dimensions

162 x 201 x 28 mm

Weight

429 g

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

7.0"

Display Resolution

1024 x 600 pixels

PLATFORM
OS

Android, Fire OS

Chipset

MediaTek MT8168

CPU

Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53

GPU

Mali-G52 MC1

MEMORY
Ram

2 GB

Memory Internal

16GB

Card Slot

Yes

CAMERA
Main Camera

Single (2MP)

Video Main

720p HD

Selfie Camera

Single (2MP)

SOUND
Loudspeaker

Yes, with dual speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

802.11a/b/g/n

Bluetooth

v4.2

GPS

No

Vendi i karikimit

USB Type C

FEATURES
Sensors

Accelerometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim