SAPO ERDHI

Asus ROG STRIX 1200W Gold Aura Edition

44,990 L

 

PSU ROG Strix 1200W Gold Aura Edition është një njësi energjie e krijuar për të përmbushur kërkesat e pajisjeve të lojërave me performancë të lartë. Komponentët e tij premium dhe ftohja superiore me një ventilator të teknologjisë Axial me gushineta të dyfishta, sigurojnë performancë dhe jetëgjatësi optimale. Me një shasi të hijshme alumini që shërben dhe si një ftohës, ai shpërndan në mënyrë efektive nxehtësinë ndërsa punon në heshtje nën ngarkesa të ulëta, falë teknologjisë 0dB. Kjo PSU vjen me certifikimin 80 Plus Gold, duke garantuar shpërndarje efikase të energjisë dhe besueshmëri. Për më tepër, integrimi i tij me Aura Sync lejon efekte të personalizueshme të ndriçimit RGB, duke shtuar stil në aftësitë e tij të jashtëzakonshme të fuqisë, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për entuziastët që kërkojnë performancë dhe estetikë në konfigurimet e tyre të lojërave.

Ka stok

SKU: ECM699 Modeli: 90YE00P0-B0NA00 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

90YE00P0-B0NA00

Color

Black

Specifications
Intel Form Factor

ATX12V

PFC Type

Active PFC

ATX 3.0

Yes

Efficiency

80Plus Gold

Protection Features

OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP

AC Input Range

100-240Vac

DC Output Voltage

+3.3V +5V +12V -12V +5Vsb

Maximum Load

22A 22A 100A 0.3A 3A

Combined Load

120W 120W 1200W 3.6W 15W

Total Output

1200W

Cable Connectors

1x MB 24/20-pin
2x CPU 4+4-pin
1x PCI-E 16-pin (both PSU & component side)
4x PCI-E 8-pin
5x SATA
4x PERIPHERAL

AURA SYNC

ARGB

Cybenetics Noise Level Certification

A+

0dB Technology

Supported. The fan shuts off entirely when the PSU is under certain load

Dimensions & Weight
Dimensions

180 x 150 x 86 mm

Weight

3.23 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Power Cord
1x Motherboard Power Cable (600mm)
2x CPU Cable (650mm)
1x PCI-E Gen 5 16-pin Cable(675mm)
2x PCI-E 1-to-1 Cable (675mm)
1x PCI-E (16-pin to 8-pin-8-pin) Cable (675mm)
1x SATA 1-to-2 Cable (400+120mm)
1x SATA 1-to-3 Cable (400+120+120mm)
1x Peripheral 1-to-4 Cable (400+150+150+150mm)
1x Addressable RGB Cable (800mm)
1x User Manual