Ofertë!
OFERTA ONLINE

Crucial X6 External Portable SSD

5,990 L25,990 L

SSD portativ Crucial X6 është një zgjidhje ruajtjeje e fuqishme dhe me performancë të lartë, e përshtatur për nevojat në lëvizje. Me një kapacitet të madh GB dhe shpejtësi të shpejtë leximi sekuenciale deri në 540 MB/s nëpërmjet lidhjes së tij USB 3.2 Gen 2 Type-C, ky SSD portativ siguron transferime të shpejta të të dhënave. X6 është i pajtueshëm me një sërë pajisjesh, duke përfshirë laptopët, konzolat, tabletët dhe telefonat, duke mbështetur sisteme të ndryshme operative si Windows, Mac dhe Android. Përfshirja e një fishe USB Type-C shton komoditetin dhe përshtatshmëria me portat USB Type-A me një përshtatës të veçantë rrit përdorshmërinë e tij. SSD portativ Crucial X6 ofron një kombinim të performancës, qëndrueshmërisë dhe pajtueshmërisë, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për ata që kërkojnë ruajtje të besueshme dhe portative gjatë lëvizjes.

Storage Capacity

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

X6

Specifications
Storage Capacity

500 GB SSD, 1TB SSD, 2TB SSD, 4TB SSD

Read Speed

Maximum: 540 MB/s
Sequential: 540 MB/s

Flash Memory Type

3D NAND

External Enclosure
Environmental Resistance

Drop, Shock, Water

Electrical
Power Source

USB Bus Power

DC Input Power

5 VDC at 1 A

Environmental
Operating Temperature

40.0°C

Storage Temperature

-20 to 65°C

Weight & Dimensions
Weight

39.5 g

Dimensions

68.6 x 63.5 x 10.2 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD

1 x USB-C cable