Ofertë!
OFERTA ONLINE

Instax Mini 12 Moments Forever Bundle Box

13,990 L

Kurseni: 3,000 L

Fujifilm Instax Mini 12 ofron performancë të shkëlqyer dhe argëtim pafund. Përllogarit automatikisht ndriçimin e ambientit dhe e përshtat shpejtësinë e lëvizjes së lentes për foto plot ngjyra dhe detaje. Kjo kamer kompakte është gjithashtu dhurata ideale për çdo moshë që ka pasion fotografinë apo pëlqen udhëtimet për ti dhënë jetë momenteve më të bukura.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

Mini 12

Color

Clay White, Mint Green, Blossom Pink, Lilac Purple, Pastel Blue

Camera Specifications
Film used

FUJIFILM Instax Mini Instant Film

Photo Picture Size

62 x 46 mm

Lens

2 components, 2 elements, f = 60 mm, 1:12.7

Viewfinder

Real image finder, 0.37×,
with target spot
Features parallax correction function
for Close-Up Mode

Shooting Range

0.3 m and beyond (use Close-Up Mode for 0.3 m to 0.5 m)

Shutter

Programmed electronic shutter
1/2 to 1/250 sec.
Slow synchro for low light

Exposure Control

Automatic, Lv 5.0 to 14.5 (ISO 800)

Film Ejection

Automatic

Film Developing Time

Approx. 90 seconds (varies depending on the ambient temperature)

Flash

Constant firing flash (automatic light adjustment), recycle time: 7 seconds or less (when using new batteries), effective flash range: 0.3 to 2.2 m

Power Supply

Two AA-size alkaline batteries (LR6)

Auto Power Off Time

After 5 minutes

Weight and Dimensions
Dimensions

104 x 122 x 66.6 mm

Weight

306 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Instax Mini 12 Camera

Instax Mini Glossy Film

Instax Bunting

Instant Mini 12 Cover

Batteries

Instruction Manual