Ofertë!
SAPO ERDHI

Lenovo ThinkPad T495 14″, 8GB, 256GB SSD, Ryzen 5

23,990 L

Kurseni: 4,000 L

Lenovo T495 është një laptop elegant dhe portativ i krijuar për profesionistë dhe studentë që kërkojnë besueshmëri dhe performancë në një formë kompakte. Me një ekran 14 inç, ai vendos një ekuilibër midis pjesës së paluajtshme të ekranit dhe transportueshmërisë, duke e bërë atë ideal për produktivitetin në lëvizje. Mundësuar nga procesori Ryzen 5, ai ofron aftësi efikase për kryerjen e shumë detyrave për detyrat e përditshme kompjuterike, nga shfletimi në ueb deri tek ekzekutimi i aplikacioneve të zyrës. Me cilësinë e tij të qëndrueshme të ndërtimit dhe jetëgjatësinë e baterisë, Lenovo T495 është i përshtatshëm për përdoruesit që vlerësojnë funksionalitetin dhe lëvizshmërinë në pajisjet e tyre kompjuterike.

 

• AMD Ryzen™ 5 PRO 3500U
• 8GB RAM + 256GB SSD
• 14″ FHD (1920×1080)
• AMD Radeon™ Vega 8

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Design
Color

Black

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 5 PRO 3500U

PROCESSOR FAMILY

Ryzen

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 3.70 GHz

PROCESSOR CACHE

4 MB

PROCESSOR CORES

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM TYPE

DDR4 2400 MHz

Memory

256GB SSD

MEMORY SLOTS

2 Slots

SSD DETAILS

M.2 2280 PCIe® 3.0×4 NVMe® Opal2

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Screen size

14"

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

FHD

Touchscreen

No

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Vega 8

GRAPHICS MEMORY

Shared

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

No

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

Intel® 9260 11ac, 2×2

ETHERNET LAN

100/1000M

BLUETOOTH

v5.1

PORTS & INTERFACES
Ports

1x Side docking connector
1x USB 3.1 Gen 2
1x USB 3.1 Gen 1 (Always On)
2x USB-C® 3.1 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery and DisplayPort™ 1.4)
1x HDMI® 2.0
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Ethernet (RJ-45)
1x microSD card reader

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Dual-array microphones

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Audio™ Premium

CAMERA
FRONT CAMERA

720p + IR with ThinkShutter

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

Windows 10

KEYBOARD
Keyboard Details

Backlit, Czech / Slovak

POINTING DEVICE

Touchpad

Battery
Battery Technology

Lithium-ion Battery

Battery Capacity

50Wh

Battery Cells

3-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

1.57 kg

DIMENSIONS

329 x 227 x 17.9 mm

POWER
POWER ADAPTER

65W USB-C®

SECURITY
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

 

Garancia e produktit

12 Muaj