Të Përdorura

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

14,990 L

 

Redmi Note 10 Pro është një smartphone i mbushur me veçori që ofron një kombinim mbresëlënës të performancës, dizajnit dhe vlerës. Me ekranin e saj mahnitës Super AMOLED 6,67 inç, pajisja ofron pamje vibruese dhe të mprehta, të përsosura për video dhe lojëra. I mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 732G dhe i pajisur me 6GB RAM, Redmi Note 10 Pro siguron kryerje të qetë me shumë detyra dhe performancë efikase në aplikacione të ndryshme. Ai vjen me një konfigurim me katër kamera, sensori primar është 64 megapiksel, duke kapur foto të detajuara dhe të gjalla në kushte të ndryshme ndriçimi. Pajisja përmban gjithashtu një bateri të madhe 5,020 mAh, duke siguruar jetëgjatësi të shkëlqyer të baterisë për një ditë të plotë përdorimi dhe mbështet karikimin e shpejtë, duke ju lejuar të rimbushni shpejt pajisjen tuaj. Karakteristikat shtesë përfshijnë një blaster IR, një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë, hapësirë ruajtëse të zgjerueshme dhe MIUI 12 bazuar në Android. Redmi Note 10 Pro paraqet një përvojë të jashtëzakonshme smartphone me specifikimet e tij mbresëlënëse dhe çmimin e përballueshëm, duke e bërë atë një zgjedhje perfekte.

Ka stok

SKU: TLP155-GR Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Gray

Announced

2021

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

164 x 76.5 x 8.1 mm

Weight

193 g

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Po 5020 mAh

Charging

Fast charging 33W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm)

CPU

Octa-core (2×2.3 GHz Kryo 470 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 470 Silver)

GPU

Adreno 618

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 8MP, 5MP, 2MP)

Quad Details

108 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro), AF
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60fps

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, compass,Infrared Port

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Note 10 Pro

1 x Charger

Garancia e produktit

12 Muaj