Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Samsung prezanton inteligjencën artificiale gjeneruese Gauss

Sipas The Korea Times, Samsung me shumë gjasa do të përfshijë në pajisjet Galaxy S24 që debutojnë vitin e ardhshëm.

Samsung prezanton inteligjencën artificiale gjeneruese Gauss

Samsung ju bashkua garës së AI gjeneruese duke prezantuar modelin e tij. Zhvilluar nga Samsung Research, Gauss do të fuqizojë teknologjitë AI në pajisje dhe mund të bëjë debutimin publik në muajt në vijim.

Samsung Gauss Language mund të përpunojë detyra si përkthime dhe përmbledhje dokumentesh. Teknologjia gjithashtu mund të shkruajë e-mail thotë Samsung.

Samsung Gauss Code është një asistent kodimi ndërsa Samsung Gauss Image është një model për gjenerimin e imazheve. Ky i fundit mund të prodhojë imazhe bazuar në kërkesat e përdoruesve apo të ndryshojë stilin ose të shtojë e të heqë objekte prej tyre.

Madje mund të rrisë rezolucionin e imazheve. Aktualisht punonjësit e Samsung po përdorin Gauss për të shtuar produktivitetin por kompania planifikon ta bëjë të disponueshëm për publikun në të ardhmen.

Sipas The Korea Times, Samsung me shumë gjasa do të përfshijë në pajisjet Galaxy S24 që debutojnë vitin e ardhshëm. Integrimi i veçorive të inteligjencës artificiale në pajisje do ti jepte Samsung një avantazh përballë ChatGPT që kërkon lidhje në cloud.

Qualcomm së fundi prezantoi Snapdragon 8 Gen 3 i cili mbështet operacionet AI në pajisje dhe pritet të përdoret në telefonët Galaxy S24. Edhe çipi i Google, Tensor G3 fuqizon operacionet e inteligjencës artificiale direkt në Pixel 8 dhe Pixel 8 Pro.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

Samsung Galaxy S23

62,990 L74,990 L
 
SAPO ERDHI

Samsung Galaxy S23 Plus

84,990 L
 

Samsung Galaxy S23 Ultra

87,990 L97,990 L
 
BEST DEALS

Samsung Galaxy S21 5G

26,990 L
 
BEST DEALS

Samsung Galaxy S21 Plus 5G

29,990 L
 
BEST DEALS

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

37,990 L41,990 L
 
Të Përdorura

Samsung Galaxy S20

23,990 L
 
Të Përdorura

Samsung Galaxy S20 5G

22,990 L49,100 L