SAPO ERDHI

FeelWorld 10.1″ 4K Ultra-Bright Touchscreen Monitor with Loop-Through HDMI & 3G-SDI

31,990 L

 

FEELWORLD LUT11S është një monitor kamere ultra i ndritshëm 10,1 inç i krijuar për krijuesit profesionistë të filmit, duke ofruar një sërë veçorish të nivelit të lartë. Me një rezolucion 1920 x 1200 dhe ndriçim 2000 cd/m², është ideal për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, dhe këndi i gjerë i shikimit 170° ofron fleksibilitet në shikim. Monitori mbështet të dyja hyrjet HDMI dhe 3G-SDI dhe daljet e qarkut, të pajtueshme me kamera të ndryshme, duke përfshirë ato me DCI 4K60 HDMI dhe DCI 2K60 SDI. Ka një pllakë baterie të dyfishtë të serisë L dhe pranon një hyrje të energjisë 12VDC/3A, duke siguruar një dalje ndihmëse 8VDC për pajisje shtesë. Ndërfaqja e ekranit me prekje lejon kontrolle intuitive me kontrolle të personalizueshme, ndërsa një grup gjithëpërfshirës mjetesh monitorimi, duke përfshirë histogramet, ngjyrat e rreme dhe monitorimin e formës së valës, siguron ekspozim, fokus dhe kornizë të saktë. Për më tepër, ai mbështet LUT 3D, duke ju lejuar të ngarkoni deri në 50 LUT të personalizuara për kalibrimin e ngjyrave, duke e bërë atë një monitor të gjithanshëm dhe të fuqishëm për prodhimin profesional të videos.

Ka stok

SKU: DUN2408-B Modeli: LUT11S Kategori: , , , , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

LUT11S

Color

Black

Display
Panel Type

IPS-Type LCD

Display Size

10.1" / 25.7 cm

Native Resolution

1920 x 1200

Aspect Ratio

16:10

Viewing Angle

Horizontal: 170° (85/85)
Vertical: 170° (85/85)

Touchscreen

Yes

Maximum Brightness

2000 nits / cd/m2

Contrast Ratio

800:1

Dot Pitch

0.0113 x 0.113 mm

HDR Support

Yes

Pixels Per Inch (ppi)

400 ppi

Color Gamut

100% Rec. 2020
100% DCI-P3
100% Rec. 709

Real-Time LUT Monitoring

SDR

Image Controls

Anamorphic De-Squeeze, Check Field, Color Temperature Selection, Customizable Aspect Ratios, Focus Peaking, Histogram, Pixel-to-Pixel Zoom, Vectorscope, Waveform

Inputs / Outputs
Video I/O

1x BNC (3G-SDI) Input
1x BNC (3G-SDI) Loop Output
2x HDMI Input
1x HDMI Loop Output

Embedded Audio

SDI
HDMI

Audio I/O

1x 1/8" / 3.5 mm Headphone Output

Power I/O

1x Barrel 2.1 mm Input
1x Barrel 2.1 mm Output

Other I/O

1x DE-9/DB-9 (Tally) Input

Media/Memory Card Slot

Single Slot: SD/SDHC

Mounting

3x 1/4"-20 Female

Format Support
Video Format

SDI
DCI 2K: 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98
DCI 2Ki: 60/59.94/50
1080p: 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98
1080i: 60/59.94/50
720p: 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98
HDMI
DCI 4K: 60/50/30/29.97/25/24/23.98
UHD 4K: 60/50/30/29.97/25/24/23.98
1080p: 60/59.94/50/30/29.97/25/24/23.98
1080i: 60/59.94/50
576p
576i
480p
480i

Power
Input Power

7 to 24 VDC

Battery Type

2x L-Series

Power Consumption

28 W

Dimensions & Weight
Dimensions

242 x 156 x 23 mm

Weight

810 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x FeelWorld 10.1″ 4K Ultra-Bright Touchscreen Monitor with Loop-Through HDMI & 3G-SDI