SAPO ERDHI

ROG Strix B650E-F Gaming Wifi

34,990 L

 

Motherboard ROG Strix B650E-F Gaming WiFi qëndron si një zgjedhje kulmore për entuziastët e kompjuterëve, duke kapërcyer pa probleme hendekun midis inovacionit dhe dizajnit miqësor për përdoruesit.  Motherboard nxit performancën me mbështetjen e PCIe 5.0 dhe DDR5, duke optimizuar aftësitë e lojërave dhe llogaritjes. Karakteristikat përfshijnë WiFi 6E për lidhje me wireless me shpejtësi të lartë, elemente intuitive miqësore me DIY dhe një estetikë elegante me ndriçim RGB të personalizueshëm. Aftësia e ftohjes së motherboard-it, me ftohës VRM dhe mbulesa termike me përçueshmëri të lartë, siguron stabilitet gjatë detyrave të vështira dhe tejkalimit. Me përputhshmërinë për procesorët e ardhshëm të Serisë AMD Ryzen 7000, ROG Strix B650E-F vendos skenën për një ndërtim kompjuteri me performancë të lartë, gati për të ardhmen, që kombinon pa mundim fuqinë dhe stilin.

Ka stok

SKU: ECM634 Modeli: 90MB1BQ0-M0EAY1 Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Specification
CPU

AMD Socket AM5 for AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors

CHIPSET

AMD B650

MEMORY

4 x DIMM, Max. 192GB, DDR5 8000+(OC)/7800(OC)/7600(OC)/7200(OC)/7000(OC)/6800(OC)/6600(OC)/6400(OC)/ 6200(OC)/
6000(OC)/ 5800(OC)/ 5600(OC)/ 5400(OC)/ 5200/ 5000/ 4800 ECC and Non-ECC, Un-buffered Memory*
Dual Channel Memory Architecture
Supports AMD EXTended Profiles for Overclocking (EXPO™)
OptiMem II

ONBOARD GRAPHICS

1x HDMI™
1x DisplayPort

EXPANSION SLOT

AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors
1 x PCIe 5.0 x16 slot
AMD B650 Chipset
1 x PCIe 4.0 x16 slot (supports x4 mode)*
2 x PCIe 4.0/3.0 x1 slots

STORAGE

Total supports 3 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports
AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors
M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280(supports PCIe 5.0 x4 mode)
M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
AMD B650 Chipset
M.2_3 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0 x4 mode)
4 x SATA 6Gb/s port

Ethernet

1 x Intel® 2.5Gb Ethernet
ASUS LANGuard

WIRELESS / BLUETOOTH

Wi-Fi 6E
2×2 Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
Supports 2.4/5GHz frequency band
Bluetooth v5.2

USB

Rear USB (Total 12 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
3 x USB 3.2 Gen 2 ports (2 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
4 x USB 3.2 Gen 1 port (4 x Type-A)
4 x USB 2.0 ports (4 x Type-A)
Front USB (Total 7 ports)
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports additional 2 USB 3.2 Gen 1 ports
2 x USB 2.0 headers supports additional 4 USB 2.0 ports

AUDIO

ROG SupremeFX 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC ALC4080
– Impedance sense for front and rear headphone outputs
– Supports: Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
– High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
– Supports up to 32-Bit/384 kHz playback
Audio Features
– SupremeFX Shielding Technology
– Savitech SV3H712 AMP
– Rear optical S/PDIF out port
– Premium audio capacitors
– Audio cover

INTERNAL I/O

Fan and Cooling related
1 x 4-pin CPU Fan header
1 x 4-pin CPU OPT Fan header
1 x 4-pin AIO Pump header
4 x 4-pin Chassis Fan headers
Power related
1 x 24-pin Main Power connector
1 x 8-pin +12V Power connector
1 x 4-pin +12V Power connector
Storage related
3 x M.2 slots (Key M)
4 x SATA 6Gb/s ports
USB
1 x USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®)
1 x USB 3.2 Gen 1 header supports additional 2 USB 3.2 Gen 1 ports
2 x USB 2.0 headers supports additional 4 USB 2.0 ports
Miscellaneous
3 x Addressable Gen 2 headers
1 x AURA RGB header
1 x Clear CMOS header
1 x CPU Over Voltage jumper
1 x Front Panel Audio header (AAFP)
1 x S/PDIF Out header
1 x 20-3 pin System Panel header with Chassis intrude function
1 x Thermal Sensor header
1 x Thunderbolt™header
1 x COM_DEBUGheader

Back Panel I/O Ports

1 x USB 3.2 Gen 2×2 port (1 x USB Type-C®)
3 x USB 3.2 Gen 2 ports (2 x Type-A + 1 x USB Type-C®)
4 x USB 3.2 Gen 1 ports (4 x Type-A)
4 x USB 2.0 ports (4 x Type-A)
1 x DisplayPort
1 x HDMI® port
1 x Wi-Fi Module
1 x Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet port
5 x Audio jacks
1 x BIOS FlashBack™ button

Special Features

Extreme Engine Digi+
– 5K Black Metallic Capacitors
ASUS Q-Design
– M.2 Q-Latch
– PCIe Slot Q-Release
– Q-LED
– Q-DIMM
– Q-Slot
ASUS Thermal Solution
– M.2 heatsink
– VRM heatsink design
ASUS EZ DIY
– BIOS FlashBack™ button
– BIOS FlashBack™ LED
– ProCool
– Pre-mounted I/O shield
– SafeSlot
– SafeDIMM
AURA Sync
– AURA RGB header
– Addressable Gen 2 headers

Software Features

ROG Exclusive Software
– GameFirst VI
– ROG CPU-Z
– Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer + Sonic Suite Companion
– Sonic Radar III
– DTS® Sound Unbound
– Anti-virus software
ASUS Exclusive Software
Armoury Crate
– AIDA64 Extreme (60 days free trial)
– AURA Creator
– AURA Sync
– Fan Xpert 4
– Power Saving
– Two-Way AI Noise Cancellation
AI Suite 3
– TPU
– DIGI+ VRM
– Turbo app
– PC Cleaner
MyAsus
WinRAR
UEFI BIOS
ASUS EZ DIY
– ASUS CrashFree BIOS 3
– ASUS EZ Flash 3
– ASUS UEFI BIOS EZ Mode
FlexKey

Operating System

Windows® 10 64-bit, Windows® 11 64-bit

BIOS

256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS

Dimensions

30.5 cm x 24.4 cm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Cables
2 x SATA 6Gb/s cables
Additional Cooling Kit
1 x Thermal pad for M.2
Miscellaneous
1 x ASUS Wi-Fi moving antennas
1 x Cable ties pack
1 x M.2 Q-Latch package
1 x ROG key chain
1 x ROG Strix stickers
1 x ROG Strix thank you card
2 x M.2 Rubber Packages
Documentation
1 x User guide