SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi A3

9,990 L

 

Redmi A3, vjen me dizajn unik dhe të mahnitshëm, me kamer rrethore në qendër për të theksuar bukurinë e kamerës maksimalisht, si dhe duke plotësuar stilin minimalist i cili qëndron ende superior. Me ekran 6.71” me madhësi të jashtëzakonshme për një hapësirë më të gjerë argëtimi. Kamera e këtij telefoni është veçoria diferencuese nga shumë telefona të tjerë. Mundësia për të gjeneruar foto të magjishme sipas dëshirës tuaj falë 4 opsioneve të ndryshme: soft-light ring, selfie beautify, film camera dhe HDR mode e cila kap më tepër detaje në mungesë të ndriçimit, bateri ultra e madhe 5000 mAh për tju siguruar gatishmëri gjatë githë ditës si dhe karikim të shpejtë. Gjithashtu Redmi A3 zotëron një procesor me 8 bërthama MediaTek helio G36 me frekuencë maksimale 2.2 GHz për një performancë më të balancuar, vonesa minimale dhe argëtim pafund për ju .

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Star Blue, Midnight Black

Announced

2024

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

168.3 x 76.3 x 8.3 mm

Weight

193 g

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

10W wired

Vendi i karikimit

USB Type-C 2.0

MEMORY
Ram

4GB

Memory Internal

128GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

IPS LCD, 90Hz

Display Size

6.71 inches, 106.5 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio)

Display Resolution

720 x 1650 pixels (~268 ppi density)

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Chipset

Mediatek Helio G36 (12 nm)

CPU

Octa-core (4×2.2 GHz Cortex-A53 & 4×1.6 GHz Cortex-A53)

GPU

PowerVR GE8320

CAMERA
Main Camera

Single (8MP)/(0.08 MP (auxiliary lens)

Features Main

Dual-LED flash, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (5MP)

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

No

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi A3